Menu

Ilujutud: Ripsmepikendused ning kuidas nende eest hoolitseda

Head uut aastat! Vistist peaks sellega alustama. Tähelepanelikumad sellid ilmselt märkasid, et blogi on muutunud. Kolisin nüüd Bloggerist WordPressi üle ning kuna see on paindlikum platvorm siis ehku tuleb ka rohkem postitusi (ma ütlen seda kogu aeg aga tegelikkus on ju teada, elu hakkab segama. Aga ma püüan anda endast parima)

Nüüd asja juurde. Läbi aegade on mul tihtilugu olnud ripsmepikendused, sest nii on kergem. Ma igapäevaelus ei ole suur meikija, seega pole vaja aega raisata hommikul peegli ees aeledes, kui jõuaks seda aega kasutada mitut erinevat muud moodi. Enamasti on mul olnud volüümripsmed, aga kuna vanus pressib peale, olen ma läinud nö loomulikumat teed, ehk klassikalised. Näevad paremad välja.

Salong mis ma omale “kodusalongiks” olen valinud on Ilusalong Beautiq kristiine keskuse ligidal, kuna kui hooldus juhtub tööpäevale, siis on mul hea lihtne ja mugav ning mis pealmine – kiire käik. Minu ripsmetehnik on Ketlyn ning ta on tõesti mul juba lähedaseks isikuks muutunud, kuna ma käin tal külas kuus 2 korda (umbes iga kahe nädala tagant). Miks nii tihti? Pole kohustus aga see on minu eelistus, kuna minu ripsmed kasvavad väga kiiresti ning mul on materjali nii palju – tehnikul on ka nõnda kergem, eriti kuna ta on noortehnik, siis ma olen (loodetavasti) hea kunde, kelle peal kätt harjutada, et saavutada vilumus.

Küll aga vestluse käigus tuli välja tõsiasi, et mitte kõik ei ole nii hääd, kes tulevad puhaste ja kammitud ripsmetega hooldusesse. Avasin interwebsi ja asusin uurima kas tõesti on lugu nõnda hull? Mul on küsimus – Mis Teil viga on? Ehk siit saate välja lugeda, et asi on hullem kui ma ette kujutasin. Käsi, keha ja juukseid ju pesete? Miks ripsmed kehvemad on? Paljud ilmselt kardavad, et kukuvad ära? No seljuhul ma panin kirja paar nippi ja soovitust, mida mina kasutan. Fun fact: nad ei ole mul kusagile veel kukkunud. Siinkohal mainin ära, ka mina pole ideaalne – ma magan nägu padjas ripsmed tagurpidi, mulle meeldib neid nokkida (ennastunustavalt isegi) ning kammida ma ka iga päev ei viitsi, vahel lasen pool aega sassis ripsmetega ringi. Küll aga ma puhastan neid, sest ma pesen ka oma nägu iga päev – juba seetõttu, et mul on psoriaas ja väga rasune nahatüüp. Puhast last on ilusam vaadata, siinkohal ei kaunista ükski meigitoode ega ripsmepikendus, kui sa ei ole puhas. Ning lisaks ma kardan haiguseid – ripsmelesta ning põletikke.

Ma siis panen siia ritta, kuidas ma neid hooldan ning mis ma selleks kasutan. Ainuke aeg kui ma väga ei retsi ega kompulsiivselt ei puhasta on 24h jooksul peale hooldust – liim vajab kuivamiseks aega, et tulemus püsiks pikemalt. Aga ülejäänud aeg kuni järgmise hoolduseni on mul vähemalt kord päevas (õhtuti) süvapesu. Hommikuti ma niimoodi hullu ei pane – küll aga püüan läbi kammida spetsiaalse harjaga (näiteks võta kasutatud ripsmetušši hari, aga puhasta see enne muidugi ära) rõhku pane ripsmeotstele. Kuna ripsmed on minu puhul üsna tihedad, siis lihtsalt vee peale viskamine ei toimi, ripsmete vahel oleks ka vaja käia. Kui pole duššitamise päev siis ma kasutan Nivea puhastusVAHTU. On ka olemas spetsiaalseid, ripsmetele mõeldud, aga Nivea oma toimib sama heasti. Ma panen seda vahtu ripsmeharja peale ning kammin läbi ripsmete mitu korda, nii et kõik ripsud saavad vahuga kokku. Seljärel pesen harja korralikult puhtaks ja püüan seda võimalikult niiskelt hoida ning kammin vahu ripsmetest välja. Seljärel loputan näo veega nagu ikka seda tehakse. Seljärel kammin ripsud kuiva kammiga paika, kindlaks tehes, et mingit sodi ega vahtu ripsmete vahele ei jäänud. Teine variant on mul dušši all – Selleks ma kasutan Lemongrass House Face Cleanser’it. Sellega ma pesen terve oma näo puhtaks, kuna toode on pahade ainetevaba ning tal on mõnus geeljas tekstuur. Neil on olemas ka vaht, aga sellele pole ma oma kombitsaid veel taha saanud, kuna pole silma jäänud meie poelettidel. Igatahes, ma kasutan siinkohal ripsmete pesemisel oma näppe. Panen natuke puhastusvahendit oma näpule ja nagu kammin ripsmeid sellega. Saate aru mis ma mõtlen? Õrnalt niimoodi sasin, et toode läheks ka ripsmete vahele, jõudu ei kasuta. Ja siis jooksva veega loputan puhtaks, sõrmega takka aidates. Dušši alt tulles kammin harjaga läbi taaskord, et nad ilusti vormis oleks. Ja see on täpselt NII lihtne! Ma ei ole küll ekspert, aga see on minu viis, kuidas puhtuse eest koduselt hoolitseda. Parima info ja soovitused saad siiski enda tehnikult ja internetist leiab piisavalt.

Miks te lasete meigil, rasul, higil ja muul sodil ripsmete vahele koguneda, ripsmed kukuvad kiiremini välja, võib-olla isegi kahjustab oma ripsmeid ja siis on tehnik süüdi? Oh please, võtke kokku end!

Kõige olulisem on see, et sa pigem väldid õliseid-rasvaseid hooldusvahendeid, väldid tihedalt saunaskäimist, ei hõõru ja noki, käid korrapäraselt vähemalt 3 nädala tagant hoolduses, ei kooluta mehaaniliselt, pigem ei kasuta ripsmedušši ja kui on vaja, siis väldi veekindlat. Lisaks on oluline, et sa valid professionaalse ja koolitanud tehniku, soss-seppadel sellele ametile asja pole. Nii garanteerid omale ilusad silmad pikaks ajaks.

 

Ja kui see jutt ikka veel ei mõjutanud, siis panen SIIA pildi mis on internetis, et te näeks isegi, kui hull see asi on. Hooligem enda tervisest ja tehniku närvidest! Ps. Nõrganärvilistele ei soovita.

 

Hõissa!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga